Malazgirt 1071 Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği Malazgirt 1071 filmi beyaz perdedeki yerini alıyor. Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Savaşı’nı ve sonrasını anlatan Malazgirt 1071 filmi Ne Zaman Çıkacak? Detaylar haberimizde…

Türklerin Anadolu’yu yurt edinmesindeki en önemli savaş olan Malazgirt Savaşı’nı konu alan Malazgirt 1071 filmi vizyona giriyor. TRT ortak yapımı olan Malazgirt 1071 filmi birçok usta oyuncuyu bir araya getirdi. Cengiz Coşkun, Vildan Atasever, Haluk Piyes ve Caner Kurtaran gibi usta oyuncuları kadrosunda bulunduran Malazgirt 1071 filmi, izleyici tarafından merakla bekleniyor.

Malazgirt 1071 Filmi
Malazgirt 1071 Filmi

Malazgirt 1071 Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman ve Payitaht Abdülhamid gibi birçok tarih dizisinin izlenme rekorları kırdığı şu günlerde herkes Malazgirt 1071 filmi Ne Zaman Çıkacak? sorusuna cevap arıyor. Malazgirt 1071 filmi normal şartlar altında 13 Mart 2020 Cuma günü vizyona girecekti. Ancak dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle filmin vizyona giriş tarihi ertelendi. Konuyla alakalı henüz kesin bir tarih verilmezken virüsün etkisini yitirmesinin ardından Malazgirt 1071 filmi vizyona girmesi bekleniyor.

Savaş Sahneleriyle Fark Yaratacak

Savaş, aksiyon ve tarih türündeki Malazgirt 1071 filminin fragmanının ardından büyük ses getirmesi bekleniyor. Bilal Kalyoncu’nun yapımcılığını üstlendiği Malazgirt 1071 filmi, Anadolu Selçuklu Devleti hükümdarı Alp Arslan ve Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında Malazgirt Ovası’nda yapılan savaşı konu alıyor. Ülkemizdeki bütün savaş sahnelerini unutturacak olan Malazgirt 1071 filminin yönetmenliğini ve senarlistliğini Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar üstlenirken, senaryosunu da Alper Kıvılcım kaleme aldı.

Malazgirt 1071 Filmi
Malazgirt 1071 Filmi

Çekimleri Konya’da yapılan ve toplamda 14 milyon liraya mal olan filmin vizyona girmesiyle birlikte büyük ses getirmesi bekleniyor. Filmde Sultan Alparslan’ı canlandıracak olan Cengiz Coşkun, “Selçuklu Devleti’nin 2. Hükümdarı Sultan Alparslan’ı oynayacağım. Bugüne kadar hiç dublör kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum. At kılıç gibi eğitimlerim 5 yıl sürdü. Cüneyt Arkın filmleriyle büyüdüm, şimdi onun gibi böyle filmde rol almak gurur verici” dedi.

Roma İmparatoru Romen Diyojen’e hayat veren Caner Kurtaran, “Romen’i bir Türk’ün oynaması hoşuma gidiyor. Bize ait aynı zamanda onlara da ait tarihi bir durum, çok kadim olaylar yaşanıyor. Romen’in Türklere karşı sert tutumu var umarım linç edilmem. Halkımızın rolümü anlayışla karşılayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir